ЗАМОВИТИ

Правова охорона товарних знаків

Правова охорона товарних знаків

Визначаючи роль та місце конкретного виробника на ринку, гарантуючи якість продукції, товарний знак набуває великої економічної цінності, перетворюючись у засіб, здатне як інформувати найширші кола споживачів, але й автоматизм, що виробляє у них, у придбанні товару певного виробника.

Поява товарних знаків, що вказують на виробника товарів, в основному пов'язано з періодом становлення товарно-грошових відносин, коли ремісники та майстрові стали ставити відмітні знаки (клейма) на свою продукцію - зброя, кухонне начиння.

Визначення поняття товарного знака в законодавстві вперше з'являється в 1767 р., коли було прийнято Новоторговельний Статут, що містить правові норми, що регулюють внутрішню та зовнішню торгівлю. Однак у міру використання товарних знаків дедалі частіше стали з'являтися випадки фальсифікації, коли дешеві підробки за наявності на них знака, сходили за вироби визнаних майстрів. Щоб зупинити фальсифікаторів, були потрібні юридичні методи захисту. У Росії законом 1830 р., що містить правила та способи таврування товарів, встановлювалася кримінальна відповідальність порушення прав на товарний знак, у тому числі за підробку товару або тавра. Починаючи з кінця ХІХ ст. було підписано низку міжнародних угод в області охорони промислової власності - Паризька конвенція 1883, Мадридське угоду про міжнародну реєстрацію товарних знаків 1891 р. і т.д.

В Україні правова охорона надається товарному знаку лише після його офіційної реєстрації у відповідному реєстрі. Товарний знак може використовуватись і без реєстрації, але в цьому випадку жодних виняткових прав на це позначення ви не маєте. Будь-яка особа може використовувати тотожне позначення щодо тих самих товарів без Вашого дозволу.

Так само, до реєстрації товарного знака Ви також не маєте жодних переважних прав на нього (відсутнє право попереднього користування). Будь-яка особа може зареєструвати тотожне Ваше позначення та отримати охорону на своє ім'я. Процес скасування такої реєстрації може відібрати у Вас багато сил, часу та фінансових ресурсів, при цьому залежно від обставин далеко не факт, що реєстрацію товарного знака на іншу особу вдасться скасувати.

Товарний знак реєструється та охороняється лише у прив'язці до конкретного набору товарів та послуг, який Ви вибираєте самі з певних класів Міжнародної Класифікації Товарів та Послуг (МКТУ) та вказуєте у відповідному переліку при поданні заявки. Таким чином, Ваш знак буде зареєстрований лише щодо конкретних класів МКТУ (всього таких класів 45), а щодо інших класів охорона не надаватиметься. Тому не варто дивуватися, якщо виробляючи, наприклад, одяг або спиртні напої, Ви одного разу зіткнетеся з виробником меблів, який використовує такий самий знак. У більшості випадків жодних претензій до нього Ви пред'явити не зможете, тому що його продукція неоднорідна з Вашою та вказана в іншому класі МКТП.

Можна, звичайно, зареєструвати товарний знак за всіма 45 класами МКТУ, але це, по-перше, обійдеться Вам недешево, а по-друге, якщо Ви не використовуватимете свій знак щодо товарів та послуг якогось класу протягом 3 роки з дати реєстрації, правову охорону Вашого товарного знаку за даним класом може бути припинено Палатою з патентних спорів Укрпатенту за заявою третьої особи.

Слід також мати на увазі, що зареєструвати можна не будь-яке позначення, а тільки таке, що не підпадає під певні обмеження, встановлені законодавством України.

СВІДЧЕННЯ НА ТОРГОВУЮ МАРКУ

Придбання права на торгову марку засвідчується свідоцтвом та здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів та послуг» від 23.12.1993 р. №3771-12. Свідоцтво на торгову марку діє лише на території України.

Свідоцтво засвідчує право власності на знак щодо товарів та послуг, зазначених у Свідоцтві. Власник товарного знака (тобто особа, яка може реєструвати товарний знак в Україні) – це юридична чи фізична особа.

Реєстрація знака діє протягом 10 років, рахуючи з дати подання заявки до Патентного відомства. Термін дії Свідоцтва може бути продовжений за клопотанням власника Свідоцтва, поданого в останній рік його дії, щоразу на 10 років.

Розробка логотипу, створення логотипу, створення фірмового стилю, розробка фірмового стилю - наша улюблена робота!

Отримайте консультацію
зручним для Вас способом!

Швидко Вам відповімо або дзвоніть:
+38 067 799-84-98